pneuservis Česká Lípa

uskladnění pneu

zásady skladování pneu

AUTOHYNEK - VÁŠ SERVIS V ČESKÉ LÍPĚ
Copyright © 2016  ·  All Rights reserved  ·  www.webdy.cz

Pneuservis

- Provádíme montáž / demontáž - pneu osobní + Van  - Opravy defektů - Opravy duší - Prodej pneu, disků - Prodej příslušenství
Zásady a doporučení pro skladování pneu:

PROSTŘEDÍ:
Pneumatiky skladujeme v suchém prostředí, v kterém se současně nevyskytují chemikálie jako jsou: olej, benzín, nafta, rozpouštědla, ropné výrobky, mazadla či jiné, neboť mohou nepříznivě ovlivnit směs pneumatiky.
TEPLOTA PŘI SKLADOVÁNÍ PNEU:
Místo pro skladování pneu musí být dobře větrané a spíše chladnější. Teplota by neměla přesáhnout běžnou pokojovou temperaturu. Pneumatiky uskladněné ve vytápěných prostorách by měly být uchráněny před zdrojem tepla.
SVĚTLO:
Nevhodné je skladování pneu ve venkovních prostorách, protože dochází ke kontaktu se vzduchem. Vhodnější jsou tmavé skladovací prostory s dokonalou ochranou před působením slunečního svitu. Ozón je silné oxidační činidlo, proto nesmí být ve skladovacích prostorách přítomen žádný ozónový zdroj.
POLOHA A UMÍSTĚNÍ PNEU:
Při skladování pneu je důležité dodržovat správnou polohu pneumatik, zabráníme tím jejich deformaci. Pneumatiky nikdy neskladujeme při plném tlaku, doporučené nahuštění je 100 kPa. Pneumatiky bez disku (ráfku) skladujeme v jiné poloze než pneumatiky s diskem (ráfkem). Správné polohy uskladnění pneu jsou zobrazené na níže uvedených obrázcích.
Při koupi 4ks pneu práce zdarma hradí se pouze vyvažovací materiál a 4ks ventilu celkem za 200.- *

Kompletní přezutí vozu 450.- *
Přezutí vozu vč. vyvážení 250.- *
Uskladnění pneu 300.- * 4ks/sezóna
Prodej pneu - až 40% slevy z katalogové ceny
Prodej plechových a alu disků
Opravy defektů od 150.- *
*uvedené ceny jsou bez DPH

PRO INFORMACE O CENÁCH PNEU A DISKŮ MĚ NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT!
SLEVY AŽ 40% z katalogové ceny! Pneu SKLADEM!
Náš pneuservis poskytuje zákazníkům službu skladování pneu, sezónní uskladnění zimních nebo letních pneumatik. Jedním ze základních materiálů pro výrobu pneu je kaučuk. Při dlouhodobém skladování je proto doba skladovatelnosti pneu závislá na směsi kaučuku použitého při výrobě pneumatiky.
Podmínky pro skladování pneu upravuje norma ISO 2230. Nesprávné skladování pneu může vést ke zkrácení životnosti pneu nebo ke změně specifických vlastností pneumatiky. Naopak pneumatiky skladované v souladu s normou ISO 2230 vykazují nezměněné vlastnosti a jízdní schopnosti po dobu několika let. Služba skladování pneu také minimalizuje proces stárnutí a při správném skladování v pneuservisu nedochází k deformacím pneumatik.